סיפורו של מוזס (יויו לשעבר)

"מה עושה פאג גזעי כבן שש שנים ברחוב ללא שבב, ואיך יכול להיות שאחרי שבועיים בהסגר לא מגיע בעליו לחפשו?", שאלו את עצמם עובדי השירותים הווטרינריים של גוש דן.
מתנדבי עמותת חבר לי, הפועלים בתחנת ההסגר של השירותים הווטרינריים של גוש דן, התקשו להסתכל על הפאג הסיני המתוק והמבוגר שרבץ לו בכלוב, בודד ואבוד. עיניו העצובות והגדולות ניסו לגולל בפניהם את סיפורו, אך התעלומה לא נפתרה.

שבועיים לאחר שהביאו אותו לתחנת ההסגר, החליטה פועה מעמותת חבר לי לנסות למצוא את בעליו. היא החלה את חיפושיה ברחוב בקרית אונו, שבו נמצא הכלב. כשבידיה תצלום של כלב פאג היא עברה מבית לבית ושאלה את השכנים אם הכלב מוכר להם. אף לא אחד זיהה אותו.
פועה החליטה לתלות מודעות באזור שבו נמצא הכלב, בתקווה שמישהו יגיע בסופו של דבר לחפשו. אך גם זה לא הועיל. בשלב הזה החליטו חברי העמותה למצוא לו בעלים חדשים וראויים, משימה לא פשוטה כאשר מדובר בכלב מבוגר ומדוכא.

הוחלט לקרוא לו יויו, ובאישור המחלקה הוטרינרית, החלו מתנדבי העמותה לצאת איתו לטייל פעמיים ביום. עד מהרה השתפר מצב רוחו של יויו פלאים, ומכלב מדוכא ועצוב הוא הפך אט אט לכלב שמח שכשכש בזנבו הקטנטן והמסולסל בעליזות בכל פעם שהוציאו אותו לטייל. מראהו השתפר והוא נעשה ידידותי יותר ויותר.
אך למרות האהבה הרבה ותשומת הלב שקיבל, המשיך מבטו העצוב ללוות את כל אנשי הצוות. הם ידעו היטב שיהיה קשה למצוא בית לכלב מבוגר מסוג פאג, הזקוק לליווי וטרינרי צמוד שעלותו לא קטנה, אבל הם לא הרימו ידיים. גמלה בהם ההחלטה שיעשו כל שיוכלו כדי למצוא את האנשים המתאימים שיעניקו לו חיים טובים עד יומו האחרון.

ואכן, לבסוף נמצא האדם המתאים. יאנה הצעירה מבת ים, שהצהירה על עצמה כמי שמאוהבת בכלבים מגזע פאג וכבר לפני כמה שנים אימצה בעמותת חבר לי כלבת פאג מבוגרת, פנתה שוב לעמותה כדי לאמץ כלבת פאג נוספת. היא הדגישה שהיא מעוניינת בנקבה בלבד. למרות זאת, החליטה פועה לספר ליאנה על יויו. היא ציינה באוזניה שמדובר בזכר בעל נשמה עדינה "כמו של נקבה". יאנה הסתקרנה והגיעה לתחנה כדי לפגוש את יויו.
הפגישה בין יאנה ובן זוגה לבין יויו היתה מוצלחת, אבל בני הזוג החליטו בשלב הזה לשמש לכלב בית אומנה בלבד כדי לבחון איך הוא ישתלב בבית. ליאנה ולבן זוגה נדרש לא יותר משבוע כדי להתאהב ביויו ולהודיע לפועה שהם החליטו לאמץ אותו כדת וכדין. אפילו שם חדש העניקו לו – מוזס.

השמחה בתחנת ההסגר היתה רבה. יויו-מוזס הצטרף לרשימת הכלבים הנטושים בני המזל שעמותת חבר לי הצליח למצוא להם בתים חמים ואוהבים.
כפי שניתן לראות בתמונות המצורפות, מוזס הגיע לשלווה ולנחלה ויש לו גם חברה לדירה.

עמותת חבר לי-0507548187, 0502204784

לשתף זה חלק מהכיף

נגישות
יום אימוץ

בואו להכיר את הכלבים שלנו מקרוב