מה חשוב לדעת לפני שמאמצים כלב

פועה הורוביץ – עמותת חבר לי

 1. החליטו במשפחה איזה כלב אתם רוצים – גדול או קטן, עם פרווה עבה או שיער קצר, גור או בוגר מעל גיל שנה, איזה צבע אתם מעדיפים.
 2. צלצלו לעמותה לאימוץ בעלי חיים הפועלת באזור מגוריכם, והעלו בפני נציגיה את התכונות שאתם מחפשים בחבר החדש שלכם ואת ציפיותיכם ממנו.
 3. קבעו מועד לביקור בביתו של הכלב כדי לערוך היכרות אתו. השתדלו להגיע בהרכב משפחתי מלא ככל האפשר, אך לא רצוי להביא תינוקות. זה מסיח את הדעת ולא רלוונטי.
 4. לפני הפגישה חשוב שתבהירו לילדיכם שההחלטה הסופית בדבר בחירת הכלב ואימוצו היא אך ורק שלכם, ההורים, וזאת כדי למנוע מריבות בין הילדים במהלך פגישת ההיכרות עם הכלב.
 5. הקשיבו לעצות ולהמלצות של נציגי העמותה באשר למידת התאמתו של הכלב למשפחתכם ולציפיותיכם. זכרו שהם רוצים הן את טובתכם וכן את טובת הכלב.

עמדו על כך שבעלי הכלב יציגו בפניכם את פנקס החיסונים והטיפולים הרפואיים שלו כדי שתוכלו לוודא מעל לכל ספק שהוא קיבל את החיסונים הנדרשים (כלבת ומשושה), שהוא צויד בשבב ושהוא/היא עברו סירוס/עיקור. ודאו שהאישור לגבי הנ"ל כוללים תאריכים, חתימה של הווטרינר+חותמת. אם אתם מתכוונים לאמץ גור, רצוי שהגור יהיה מחוסן בשני משושים לפחות כדי למנוע מחלות גורים. זו רק המלצה. לא חובה.

 

בשום פנים ואופן אל תאמצו כלב שלא חוסן!

 

 1. לכל עמותה יש חוזה אימוץ. הקפידו לקראו ביסודיות. אל תהססו לפנות לנציג העמותה בכל שאלה העולה באשר לנוסח החוזה. ודאו שבחוזה מופיע סעיף המאפשר לכם להחזיר את הכלב אחרי שבועיים אם אינכם מסתדרים אתו מסיבות כלשהן.
 2. זכרו שאתם וכלבכם החדש זקוקים לזמן הסתגלות זה לזה. אם אתם נתקלים בקשיים כלשהם בתקופת ההסתגלות, פנו אל נציג העמותה ותנו לו הזדמנות לעזור לכם. אל תמהרו לוותר על כלבכם החדש.
 3. סל האימוץ, אותו אתם משלמים אמור לכלול לפחות חיסון כלבת, משושה ועיקור\סירוס עתידיים. ודאו שאתם מקבלים קבלה מסודרת של העמותה עבור התשלום הזה.
 4. אם אתם גרים בבית עם חצר, ודאו שהחצר שלכם סגורה הרמטית לכלבים. כלומר, כלב לא יכול לצאת ממנה וכלב זר לא יכול להיכנס אליה. השער חייב להיות סגור כל הזמן ואם אפשר, נעלו אותו עם שרשרת או מנעול.
 5. אם אתם מאמצים כלב שני, שיהיה חבר\ה לכלב שלכם, חשוב שההכרות בין הכלבים תיעשה מחוץ לבית. העלימו את האוכל של הכלב הותיק ואת כל הצעצועים שלו וטיילו עם שני הכלבים לפחות רבע שעה. תנו להם להכיר האחד את השני ורק אז הכניסו את שניהם לחצר ו\או לבית.
 6. בימים הראשונים כדאי לעקוב אחרי הקשר בין הכלבים ולא להשאירם לבד ללא פיקוח שלכם.

לשתף זה חלק מהכיף

נגישות
יום אימוץ

בואו להכיר את הכלבים שלנו מקרוב