כלבך נכנס להסגר נשיכה

כלבכם נכנס להסגר נשיכה?

לא נעים, לא נורא

איילה ישבה מחוץ לכלביית ההסגר העירוני ומיררה בבכי. יכולתי לשער במה מדובר, אך ניגשתי אליה ושאלתי אותה מדוע היא בוכה. בתגובה היא רק הגבירה את בכיה. חלפו דקות אחדות בטרם הצלחתי לחלץ ממנה תשובה לשאלתי.

"הכלב הקטן והמתוק שלי, שלונץ," היא אמרה מבעד לדמעותיה, "הוכנס הבוקר לעשרה ימי הסגר נשיכה על לא עוול בכפו." היא הסבירה את אשר קרה. "הוא אינו כלב תוקפן בכלל, אבל השכן שלנו הבהיל אותו, ושלונץ – הנסיך הקטן שלי – בסך הכול ניסה להגן על עצמו." עיניה היפות שוב הוצפו דמעות.  "ועכשיו," הוסיפה איילה ואמרה, "במקום לישון במיטה הנוחה שלו, הוא כלוא לבדו בכלוב קטן בכלבייה הקרה והחשוכה. אני כל כך דואגת לו. איך הוא ישרוד את זה? הוא בטח יחלה מרוב בדידות וגעגועים אלי."

בתור מרכזת הפעילות של עמותת "חבר לי" (הפועלת מתוך תחנת ההסגר של גוש דן) אני עדה למחזות כאלה זה יותר מעשר שנים. מדי יום אני פוגשת בעלי כלבים הנאלצים להכניס את כלביהם להסגר נשיכה כשהם מלאי חששות כבדים. הבנתי מה מתחולל בלבה של איילה וניסיתי להרגיע את חששותיה.

"אני יודעת, שהפרידה הזמנית מכלבך החמוד והיקר, מאוד קשה לך," אמרתי לה, "אבל אינך צריכה לחשוש לו, כי כל כלב שנכנס להסגר נשיכה מקבל כאן יחס טוב ותנאים נוחים למדי: הוא מקבל מזון ומים די הצורך, וגם דואגים לנקות את תאו."

איילה חדלה לבכות והקשיבה לדבריי בריכוז.

"בהתחלה הכלב יושב בשקט ובוחן את המצב," המשכתי והסברתי לה. "הוא לא נובח, לא משתולל ולא נסער כלל. הוא פשוט ער למתרחש סביבו. כעבור יומיים או שלושה הוא מתחיל להסתגל למקומו החדש. הוא חוזר לאכול, לשתות ולעשות את צרכיו. חשוב שתדעי שמנקודת המבט שלו הוא פשוט 'עבר דירה' ואלה תנאי מגוריו החדשים. הוא לא מוחה, לא נובח בהיסטריה ולא שובת רעב."

"אין לך מושג כמה חשוב לי לשמוע מה שאמרת לי עכשיו", אמרה איילה, וקולה נשמע רגוע יותר.  "האם אוכל לבקר אותו?" שאלה. "אני מבינה את הרצון שלך לראותו," השבתי, "אבל לטובתו רצוי שלא תבקרי אותו. כל ביקור שלך ישמח אותו כמובן, אבל אחרי שתלכי הוא יחווה שוב נטישה מחדש, והדבר רק יקשה עליו את ההסתגלות לשהייתו בכלבייה."איילה הנידה בראשה בהבנה, ועל פניה נראה חיוך של הקלה.

אם גם אתם נאלצים להתמודד עם מצב שבו עליכם להכניס את כלבכם האהוב להסגר נשיכה, זכרו: יויו, שלומפי וטנגו יחזרו אליכם שמחים, בריאים ושלמים, נטולי טראומות ובעיות. הם ימשיכו את חייהם בדיוק באותה הנקודה שבה הם היו כאשר הוכנסו לכלבייה. הסירו דאגה מלבכם. הצוות של ההסגר עושה את מירב המאמצים כדי שכלביכם יטופלו כראוי ויסיימו את תקופת ההסגר "עם חיוך על הפנים".

נכתב ע"י פועה הורוביץ רכזת עמותת "חבר לי"  הפועלת בשיתוף פעולה עם המחלקה הווטרינריתשל גוש דן ורעננה-כס

לשתף זה חלק מהכיף

נגישות
יום אימוץ

בואו להכיר את הכלבים שלנו מקרוב