הפונפון האדום

"מה עושה פקינז גזעי מקסים ומטופח, בתחנת ההסגר?", שאל אחד העובדים באזור, את פועה הורוביץ, אחת ממתנדבות עמותת חבר לי, הפועלת בשיתוף פעולה יחודי עם השירותים הוטרינרים של גוש דן, שבצומת מסובים.
נחזור מאוחר יותר למפגש הזה כי סיפורו של שוקי הפקינז המתוק בן ה-8 לא החל שם.
ב-17.3.13 נמצא בבני ברק פקינז גזעי, שנראה כאילו יצא מהמספרה דקות ספורות לפני לכידתו. הכלב, של קולרו היה תלוי פונפון אדון די גדול, הובא לתחנת ההסגר של השירותים הוטרינרים של גוש דן בראשותו של דר' רפלוביץ'.
תמי הכלבנית בדקה שבב מצאה ששמו שוקי וצילצלה לבעליו, המתגורר באשדוד! הבעלים אמרו שחודשיים קודם הם העבירו את הכלב לבן המתגורר בגן יבנה. הבן טען שהעביר את הכלב לשכן שלו "אוהב הפקינזים".
כשפועה מהעמותה צלצלה לשכן, הוא טען שלא מזמן הוא מסר אותו למשפחה, שראתה אותו מטייל עם שוקי, ובקשה לאמצו. השכן טען שהם נראו לו בסדר כי הם הביעו עניין בכלב שנראה די מוזנח ולא מסופר. כשפועה רצתה לקבל פרטים על המאמצים של שוקי, אמר לה השכן שאין לו אף פרט חוץ מהעובדה שהם מתגוררים ברמת גן.

ביום שני ה-8.4.13, בעוד פועה מטיילת עם שוקי המתוק בסביבת הכלבייה, ניגש אליה אדם נחמד ושאל אותה מה הסיפור של הכלב המתוק הזה. אחרי שפועה סיפרה לו בקצרה את סיפורו, הוא אמר שהוא חושב שהוא יודע איזו ספרית כלבים נוהגת לתלות על הכלב פונפון אדום אחרי התספורת.
הוא נתן לפועה את שם חנות החיות בה מספרת אותה ספרית. פועה יצרה קשר עם הספרית מרינה אך מרינה טענה שבעלי החנות גיא הוא זה שלוקח את פרטי בעלי הכלבים. פועה דיברה עם גיא והחלה לטלפן לכל בעלי הכלבים שסופרו בין 11.3 ל-17.3. היא לא מצאה את הבעלים של שוקי.

שוב יצרה פועה קשר עם מרינה שאמרה שהיא גם מספרת כלבים בביתה אך בד"כ לא רושמת את פרטי הבעלים.
כשפועה הבהירה לה שחיי הכלב תלויים במידע שיכול להיות אצלה, אמרה מרינה שתעשה מאמץ גדול לאתר את בעלי הכלב.
ואכן בשעות הצהריים מקבלת פועה טלפון ממרינה ומרינה אומרת לה "היי פועה, את יכולה להתחיל לרקוד! מצאתי את הבעלים. שמו יאיר וזה המספר שלו."
מאושרת צלצלה פועה אל יאיר שקפץ מעורו מרוב שמחה. אחרי חיפושים יגעים אחרי שוקי, אותו אימץ יומיים לפני בריחתו, נמצאה האבדה האהובה.
יאיר נסע מיד לתחנת ההסגר, שילם הרבה כסף עבור ימי הסגר והוצאת רשיון להחזקת כלב והחזיר אותו אל ביתו.
סוף טוב, הכל טוב. כנגד כל הסיכויים חזר שוקי אל בעליו הדואג והאוהב.

זכרו, תמיד כשאתם מוסרים כלב לאימוץ, קחו את פרטי הבעלים החדשים, השארו בקשר איתם לפחות חודשיים וודאו שהם רושמים את הכלב על שמם כדת וכדין.

עמותת חבר לי 0507548187

 

 

לשתף זה חלק מהכיף

נגישות
יום אימוץ

בואו להכיר את הכלבים שלנו מקרוב