הכן כלבך לחורף!

איך להתמודד עם החורף כשיש כלב בבית?

טיפים לחורף חם ונעים!

איך מוודאים שיהיה לנו חורף חם ונעים? פשוט מאוד! קוראים את הטיפים שאספנו מכל המומחים, מבצעים ונהנים מחורף חמים ונעים מלא בכישכושי זנב וליקוקים! 🐶💙

אז איפה מתחילים?

בבית– 

וודאו שלכלב שלכם ישנה פינה חמה ויבשה שיוכל להתכרבל ולהירגע בה.

 

חוזרים מטיול ? 

אם אתם וגם חברכם על ארבע חזרתם רטובים מהטיול , הקפידו לייבש גם אותם, גם הם לא אוהבים להיות רטובים. בזמן הפעילות הם לא יחושו בקור ואולי אפילו ייהנו מלקפץ בשלוליות, אך כשהם יגיעו הביתה הפרווה הרטובה תוריד להם את טמפרטורת הגוף והם עלולים לחלות.  על אף שאנחנו לא ממליצים על מגורים של חברכם על ארבע בחצר הבית; בימי גשם וקור, שיקלו להכניס את הכלב הביתה גם אם הוא רגיל לחיות בחצר וסדרו לו פינה נעימה לשכב בה בזמן שבחוץ יורד גשם.

 

לבוש – 

אם חברכם על ארבע הוא כלב קטן , יכול להיות שהוא יצטרך עזרה לשמור על חום גופו בחורף אז בין אם אתם יוצאים לטיול או בין אם אתם מתכרבלים יחד בבית עם כוס שוקו , עשו זאת עם פיג׳מות תואמות 😍

מזון – 

בדיוק כמו אצלנו, גם הכלבים שלנו מרגישים רעב מוגבר בחורף, לכן שימו לב שאם אתם מפנקים אותם בעוד מנת אוכל או נשנושים , הקפידו (כמו תמיד) שהאוכל מזין , בריא ומתאים למאכל כלבים. שימו לב שיש לאזן בין תוספת האוכל בתוספת קלה של פעילות גופנית על מנת למנוע עלייה במשקל. הקור מאט תהליכים פיזיולוגים בגוף ויכול לגרום לירידה ביכולת ההתגוננות של הגוף ומערכת החיסון לכלבים מבוגרים או חלשים. ניתן לתת תוספי מזון מעשירים לתקופה זו ואף חיסונים נגד שפעת.

פריקת אנרגיה – 

לא כל הכלבים אוהבים לטייל בחוץ כשיורד גשם והם בוחרים לעשות את צרכיהם במהירות ולחזור הביתה. הבחירה הזו נראית לכולנו הגיונית , כי מי רוצה להירטב? אבל יש לשים לב שטיול קצר עלול להוביל להרבה אנרגיה שלא נפרקה כראוי בטיול. על מנת להימנע מהדבר להוביל לפריקת אנרגיות שלילית (הרס , תוקפנות, חרדה וכד׳) חשוב לחכות להפוגות בגשם ולצאת עם כלבכם לטיול ארוך. במידה והדבר אינו מתאפשר , יש לפרוק לכלב אנרגיות בבית באמצעות משחקים וצעצועים.

פחד מרעמים – 

כאשר בחוץ הגשם דופק על החלון והרוחות מנשבות , בבית אנחנו עלולים להתמודד עם כלב שנכנס לסטרס מהרעשים החזקים שמגיעים מהסופה בחוץ.

באופן טבעי , נרצה להרגיע וללטף את הכלב על מנת לנחם אותו, אך במקרה הזה פעולה זו עלולה לחזק את ההתנהגות השלילית של הכלב (ליטוף היא דרך חיזוק חיובית לטובת פעולה שנרצה שהכלב יבצע כמו פקודות בסיסיות וכד׳. אך היא אינה דרך מתאימה להימנע מתגובות שאין אנו מעוניינים לחזק אצל הכלב , כמו רעידות , בכי וכד׳).

אז מה כן עושים?

  • הדרך הנכונה להתמודדות בזמן הרעמים היא להתעלם מהכלב ולתת לו להתגבר בכוחות עצמו על הפחד.
  • כמו כן ניתן לארגן לו מקום שבו הוא ירגיש בטוח (רבים מהם נכנסים מתחת לשולחן או למיטה).
  • בנוסף, אפשר לנסות להסיח את דעתו של הכלב באמצעות משחק או ביצוע תרגילי אילוף.
  • המלצה נוספת היא שימוש בכלוב אילוף שיהווה לכלבכם מקום בטוח, קטן וחשוך (לחצו כאן כדי לקרוא על הרגלה נכונה לכלוב) שמוץ: כאן יהיה קישור פנימי לאתר למאמר שאנחנו נכתוב על הרגלה לכלוב .
  • אם יש לכם ילדים (וגם אם לא 😃 ) אפשרות נחמדה לכם ולכלב תהיה אוהל קטן מסדינים ישנים מתחת לשולחן או בכל פינה נעימה אחרת בבית.
  • לחצו כאן 3 כדי לקרוא עוד על פחד מרעמים וברקים אצל כלבים.

חימום

שימו לב שכלבכם אינו יושב קרוב מדיי לאמצעי חימום (תנור או רדיאטור) שעלול לגרום לפציעות. כלבים לא פיתחו את האינסטינקט האנושי ואינם יודעים כיצד להיזהר מכוויות. לכן, הימנעו גם משמיכות/סדינים חשמליים שכן הכלב עלול ללעוס את השמיכה וזה עלול להוביל לסכנת התחשמלות. כשמדובר בגורים, כדאי לדאוג לחימום מלאכותי – הם מתקשים לשמור על חום גופם בעצמם.

טיפ: לשים כרית חמה עטופה במגבת במיטה שלהם כשמדובר על גורים או כלבים קטנים.

 

 

 

 

לחצו כאן כדי לקרוא עוד על ויסות חום גוף אצל כלבים.

חתולים ומכוניות בחורף 🐱

חתולים אוהבים להתחמם מתחת למכסה המנוע. תחביב זה גורם לרבים מהם לסיים את החורף כשהם פצועים וחבולים.

חורף וחתולים

הנה מה שאנחנו ממליצים לעשות במידה ויש לכם חתול שנתקע במכסה המנוע:

  • לדפוק על מכסה המנוע לפני תחילת כל הנסיעה – בדרך כלל חתול שהחליט למצוא מחסה מהגשם , או מקור חום במנוע יוכל לצאת בזריזות בהישמע פתיחת הדלתות או לאחר שיישמע את הנקישות הקלות שלכם על מכסה המנוע . במידה והדבר אינו כך , ואתם עדיין שומעים את החתול מיילל , גשו לסעיף הבא .
  • אחת הדרכים להוצאת הגור המיילל הוא לפתות אותו עם מעט מזון, חלב או טונה מקופסת שימורים, ומים. החתול, שוודאי כבר מורעב משום שאגר את כל כוחותיו כדי לחמם את עצמו, יריח את המטעמים, וייצא למלא את בטנו לאגירת כוחות חדשים. חשוב מאוד לא להכניס את האוכל לתוך מכסה המנוע – החתול יחשוב שהוא מצא לעצמו את המקום האולטימטיבי להיות בו גם חימום וגם מזון – ויישאר שם.
  • במידה והחתול לא מצליח לעשות את דרכו החוצה באופן עצמאי , ותקוע באופן שלא מאפשר את חילוצו באופן בטוח , אנא פנו לשירותי החילוץ המתאימים.
 

מאחלים לכם חורף חמים נעים ובטוח!

call to action

רוצים לאמץ חבר לחיים? לחצו וגלו את כל המתוקים שלנו שמחפשים בית!

לשתף זה חלק מהכיף

נגישות
יום אימוץ

בואו להכיר את הכלבים שלנו מקרוב