הכן כלבך לקיץ!

הכן כלבך לקיץ!

כללי בטיחות לחברים על 4 - מהדורת קיץ

הכן כלבך לקיץ

ישראל התברכה בקיץ חם וממושך, שמחה גדולה לכלבים חובבי הטיולים והים. עם זאת חשוב לזכור שלעונה יש גם צדדים נעימים פחות ואף מסוכנים. הכנה נכונה ושמירה על מספר כללים יעזרו לנו ולחברינו על ארבע לצלוח את הקיץ בנעימות ובבטיחות:

היזהרו מחום הקיץ:

עומס חום עלול להיות מסוכן לכלבכם. הקפדה על הכללים הבאים תעזור לנו במניעתו:

 • אם הכלב ישן בחצר, דאגו למקם את המלונה במקום קריר, לא תחת שמש ישירה. כשהוא שוהה בחוץ, דאגו תמיד לאפשר לו להיות במקום מוצל ומאוורר. אפשרו לו גישה למים טריים, אוכל וצעצוע על מנת שלא ישתעמם.
 • הימנעו מטיולים בשעות החמות של היום. כפות רגליו של כלבכם אינן מוגנות והכביש הלוהט עלול לגרום לכוויות. טיילו בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב, העדיפו הליכה על דשא או כורכר ולא אספלט והימנעו מהליכה בשמש הקופחת. רוצים לדעת האם האספלט חם מדי? הניחו את כף גב היד שלכם על האספלט ; אם זה חם מדי בשבילכם , זה חם מדי בשבילם.
 • הכלב מקרר את גופו באמצעות הלחתה, כלומר נידוף מים דרך הפה. אם כלבכם מטייל עם מחסום, חשוב מאוד לוודא שהמחסום מאפשר לו את האוורור הנחוץ. תהליך ההלחתה דורש זמן ממושך, לכן יש להקפיד על הפסקות מנוחה ואוורור בטיולים ובמשחקים בחוץ. את הפעילות הגופנית המאומצת יש להשאיר לשעות קרירות יותר.
 • משמעת מים: דאגו למים זמינים תוך כדי טיול ואחריו, שתיית מים קרים תסייע לכלב בפעולת הקירור ובמניעת התייבשות , מכת חום וכד׳.
בטיחות בטיול
גינת כלבים

טפילים וחיות אחרות

 • בעיית הטפילים מתעצמת בקיץ בגלל שהות ממושכת בחוץ. הקרציות והפרעושים, מעבר למטרד ולאי הנוחות שהם גורמים, עלולים להיות סכנה בריאותית: הקרציות עלולות לגרום מחלות בגלל טפילים שהן נושאות, והפרעושים עלולים לגרום לפצעים מזוהמים בגלל הגירוד ואף לאלרגיה.יש כיום בשוק מספר תכשירים למניעת פרעושים וקרציות, כמו קולר נגד קרציות ופרעושים, אמפולות להזלפה על עור הכלב, וכן כדורים לבליעה. הקפידו על טיפול בהתאם לתאריך התפוגה של כל תכשיר. במידה והכלב ישן בחוץ, כדאי לבצע הדברה בסביבת המחייה שלו.
 1. איך תזהו פרעוש? פרעושים הם בעלי גוף פחוס וגודלם 1.5 מ”מ במקרה של פרעוש בוגר. פרעוש מקפץ (הוא בעל יכולת ניתור מהטובות בעולם) וניזון מדם הפונדקאי. פרעושים עוקצים לרוב באזורי גוף מתחת לגובה הברכיים.
 2. איך תזהו קרצייה? לקרצייה יש שמונה רגליים והיא טפילה חיצונית שניזונה מדם המארח שלה. הקרצייה הנפוצה ביותר בישראל היא הקרצייה החומה. הקרצייה יכולה לשגשג בחוץ בשיחים אבל גם על הרהיטים בבית. היא יכולה לשהות כמה ימים ולעבור למארח הבא. הקרצייה מעדיפה כלבים אבל היא “מוכנה” גם לחיות על חיות אחרות.
 • נחשים: הנחשים פעילים בחודשי הקיץ ועלולים להכיש את הכלב הסקרן שפלש בלי דעת לתחומם. הקפידו על טיול ברצועה והימנעו מכניסה לשיחים או סבך.
 • צמחים מזיקים: הכלבים שלנו אוהבים לרחרח ולעיתים לנשנש צמחים בין אם זה דשא, שיחים או כל דבר אחר שמריח להם נעים ומזמין. יש לדעת שישנם צמחים ביתיים שעלולים להיות מזיקים ואפילו קטלניים עבור הכלבים שלנו. אם יש לכם אחד מהצמחים הבאים, שקלו להוציא אותו מהבית או לדאוג שלכלבכם לא תהיה שום גישה אליו: אלוורה, בגוניה, אזליאה, גבסנית, ציפורנים, רקפת, הוסטה ועוד. צמחים שעלולים להזיק לכלבים שלנו נמצאים גם בחוץ ויש להימנע מחשיפה גם אליהם: היזהרו מצמחים שאתם לא מזהים, או מצמחים קוצניים שעלולים לפצוע את הכלב: קיסוס החורש, דקל ננסי , מלען, הרדוף הנחלים ועוד. 

תספורת מתאימה:

טעות לחשוב שהפרווה משמשת רק להגנה בפני קור: לפרווה תפקיד חשוב בהגנה על עורו של הכלב מקרינת שמש ומכוויות. אם בכל זאת בחרתם לספר אותו, הקפידו להשאיר פרווה באורך של לפחות חצי ס"מ.

אז איפה הכיף שהבטחתם לנו…

לא באנו כאן להשבית שמחות, יש גם הרבה כיף ובילויים ייחודיים לקיץ!

 • מים מים בששון:  אם הכלב אוהב מים ויש לכם גישה לגינה, מלאו לו בריכה קטנה שם יוכל לטבול ולשחק. זו פעילות קייצית מצויינת כתחליף לטיול ארוך בחום היום. הוא גם ישמח ללוות אתכם בנסיעה הבאה לחוף הים, שם ירוץ על החול ויצטנן במים.
 • ארטיק, קרטיב, שוקולד בננה: מאוד מומלץ לגוון את תזונת יקירכם בקיץ במעדנים קפואים: קרטיבים המשלבים ירקות, פירות, וחמאת בוטנים, ישדרגו את ארוחות הביניים שלו ויסייעו לו בקירור הגוף. גלידה לכלבים היא חידוש מבורך בעולם הקולינרי של הכלבים והרבה גלידריות כבר מחזיקות גלידות שמיוחד לחברים על ארבע ולפעמים גם קוביות קרח יעשו את העבודה.
מזונות אסורים לכלבים

ואהבה, אהבה כל הזמן:

הקיץ מזמן לנו שעות אור ארוכות, בילויים משפחתיים, חופשות וטיולים, בני הבית טרודים פחות במטלות ופנויים יותר לטיולים ומשחקים, בקיצור – גן עדן לחיות המחמד הצמאות לקשר אנושי ולזמן איכות איתנו. צאו איתם החוצה, טיילו, שחקו, סעו לחופשה, תיהנו זה מזה וגבשו את התא המשפחתי, רק זכרו להיות עירנים גם לצרכיהם הייחודיים ולבטיחותם.

בטיחות במשחק
מתכון ארטיקים לכלבים

קבלו מתכון! 

ארטיק מרק עצמות

 • חותכים גזר, פטרוזיליה וירקות נוספים שמתאימים לכלבים (למשל אפשר להוסיף דלעת).
 • שמים בסיר גדול עצמות בקר, אפשר גם עם קצת בשר- צריך להיות לא מתובל, ז"א לא להשתמש בשאריות מבישולים.
 • ממלאים את הסיר במים כמעט עד הסוף, מחכים לרתיחה ומנמיכים את האש.
 • מבשלים במשך כשעה וחצי- שעתיים עד שהמים מקבלים צבע יפה.
 • מוציאים את העצמות ומוזגים את המרק לכוסות. הצעה נוספת- למזוג לתבנית סיליקון ובכך לחסוך בכוסות חד פעמיות.
  • אם רוצים אפשר לחכות שהמרק קצת יתקרר לפני שמוזגים לכוסות ולהפטר מהשומן שמצטבר.
 • מחלקים את הגזר, הפטרוזיליה והירקות בין הכוסות ומכניסים למקפיא.

 

בתיאבון!! 

רוצים לאמץ חבר לחיים?

לחצו כאן וגלו את כל המתוקים שלנו שמחפשים בית!

לשתף זה חלק מהכיף

נגישות
יום אימוץ

בואו להכיר את הכלבים שלנו מקרוב