משפחה אומנת - הפתרון המושלם

משפחה אומנת - הפתרון המושלם

בבית הוריה רוני תמיד גדלה עם כלב, או יותר נכון כלבה, שכולם ראו בה בת המשפחה לכל דבר. כאשר רוני בגרה ועזבה את הבית, ידעה שיהיה לה קשה לגדל כלב בדירתה: הנדודים בין 
הדירות השכורות, השותפים ובעלי הבית על שלל איסוריהם – כל אלה לא אפשרו לה זאת. "ואז הכרתי את דור", היא מספרת בעיניים נוצצות ותולה מבט מאוהב בבן זוגה. כאשר החליטו השניים לעבור לגור יחד, גם אז לא יכלו להרשות לעצמם לגדל כלב בדירתם. "שנינו אוהבי כלבים מושבעים," מתוודה רוני, "אך כזוג צעיר הבונה עכשיו את עתידו, אין לנו שום מושג היכן נהיה בשנים הקרובות. בשלב זה בחיינו איננו יכולים להתחייב לגידול כלב ולכל האחריות המתמשכת הכרוכה בכך." 
"כששמענו על הרעיון של משפחה אומנת זמנית לכלב, נדלקנו על הרעיון," אומר דור. "הבנו שזה בדיוק הפתרון לאוהבי כלבים כמונו, שאינם יכולים לאמץ כלב לטווח ארוך." לדבריו ולדברי רוני, הרעיון של משפחה אומנת לכלב אפשר להם להגשים חלום ישן ובו בזמן לתרום את חלקם בסיוע לכלבים הנטושים הרבים הממלאים היום את הכלביות ברחבי הארץ. "ידענו שנוכל לתת להם בית חם ואוהב עד שתימצא להם משפחה מאמצת טובה וחמה," אומרת רוני תוך שהיא מלטפת בחום את גורי, כלב קטן ומתוק שהיא ודור קיבלו מעמותת חבר-לי כדי שישמשו לו משפחה אומנת. "כאשר פנינו לעמותת חבר-לי," מסביר דור, "הם אמרו לנו שהעמותה מממנת את כל הוצאת החזקת הכלב, כולל מזון וטיפול וטרינרי שוטף." דור מודה כי כזוג צעיר שעדיין לא ביסס את עצמו כלכלית, זה היה שיקול חשוב.

כאשר דור או רוני חוזרים היום הביתה מיום עבודה מתיש, מקדם את פניהם בכשכושי זנב עליזים הכלב גורי. בלילה גורי ישן במיטה יחד עם רוני ודור. וכך, במקום להמשיך לישון בכלבייה, זוכה כיום גורי לאהבה, חום ותנאים טובים. על השאלה האם לא יהיה להם קשה להיפרד מגורי כאשר תימצא לו משפחה מאמצת, משיבה רוני: "זה לא פשוט למסור כלב שהיה איתך מספר שבועות, אבל דור ואני יודעים שמה שאנחנו מעניקים לגורי, או לכל כלב אחר שניקח, מחזיר לו את האמון בבני אדם ומסייע לו להסתגל למשפחה החדשה." 

"חוץ מזה," מוסיפה רוני תוך שהיא מאמצת את גורי אל חיקה באהבה רבה, "הקושי שלנו להיפרד מהכלב מתגמד לעומת מה שהוא מקבל מאיתנו בהשוואה לדברים הקשים שעבר בחיים, וזה מה שחשוב."

חזרה למאמרים