גזעי להיות מעורב

גזעי להיות מעורב

"איזה גזעי אתה!", אומרים החברה ומתכוונים כמובן להחמיא לך. באנגלית אומרים "COOL" ומתכוונים לאותו דבר ללא כל קשר לגזע. "מעורב ירושלמי" קונים בשווארמה השכונתית ומתכוונים לטעם נפלא. המונחים 'גזעי' ו'מעורב' מוזכרים גם בהקשר לאימוץ כלבים.כלב גזעי הוא כלב השייך לגזע מסוים, מוכר, ידוע ורשום בתחרויות כלבים בינלאומיות. בדרך כלל לכלב יש תעודות, המעידות על שייכותו לגזע זה. תכונות אופי מסוימות מיוחסות לגזעים שונים וגם מראהו של הכלב הגזעי ידוע מראש. כלב גזעי, בדרך כלל, קונים בכסף רב, לעומת הכלב המעורב, עבורו משלמים סכום סמלי, האמור לכסות חלק קטן מהוצאות חיסונו, שיבובו ועיקורה\סירוסו.

בזה מתחיל ונגמר נושא חשיבות הגזע בעולם הכלבים.

אוהב כלבים אמיתי, המחפש להכניס לביתו כלב, לא ייחס חשיבות כלל להיות הכלב גזעי. הוא יאמץ כלבאו כלבה שייראו לו מבחינה חיצונית או ש"יעשו לו את זה", בשפת הרחוב. מבט הכלב, עצבותו, בדידותו, רזונו, שמחת חייו או פשוט היותו נזקק לאהבה יגרמו לאוהב כלבים אמיתי לאמצו אל חיקו ולהכניסו אל ביתו. הסיפוק הוא אדיר וקשה לתיאור. דורית ראתה את "בובה" בכלביית גוש דן שבצומת מסובים ביום סגרירי. בובה, כלבה טריירית שחורה, קטנה וכחושה הסתתרה תחת מעטה של פרווה מדובללת מלאת קשרים. את עיניה לא ראו מעומס השיער.דורית יכולה היתה להרשות לעצמה לרכוש כל כלב העולה על רוחה. היא רק צריכה היתה לבחור אחד מהם בעשרות בתי גידול של כלבים גזעיים בארץ ולשלם עבורו כל סכום שיידרש. אך דורית המקסימה החליטה לבחור בבובה, הכלבה המרוטה בכלבייה העירונית. דורית לא יכולה היתה לקחת את בובה מיד כי בובה עדיין לא היתה מעוקרת. דורית המתינה בסבלנות וביום בו יכולה היתה לקחתה, קבעה היא לה רחיצה ותספורת והביאה אותה לביתה. באותו היום הסתבר לדורית עד כמה רזה היתה בובה וגם כשאחרי זמן קצר חלתה, טיפלה בה דורית במסירות אין קץ והפכה אותה למלכת השכונה. כיום בובה היא כלבה בת מזל ואסירת תודה. היא הגיעה לבית נפלא וחיה עם משפחה נהדרת, שעושה הכל כדי להנעים את חייה שהחלו בצורה כל כך לא מוצלחת. 

כ-100000 כלבים מעורבים, צעירים ומקסימים, מורדמים מידי שנה בישראל. אין שום ספק שהמספר מזעזע, אפילו בקרב אלה שכלבים 'לא עושים להם את זה'.כדי שמספר זה יופחת בצורה משמעותית, חשוב שבעלי כלבים יעקרו\יסרסו אותם ואנשים המעוניינים לאמץ כלב יאמצו כלב מעורב. כי אחרי הכל חשוב להפנים ש"מעורב הוא גזעי" ו"גזעי להיות מעורב".

חזרה למאמרים